Pies – jak można zadbać o jego komfort w trakcie letnich upałów?

Upały są niebezpieczne dla wszystkich. W tym szczególnym czasie nie powinniśmy zapominać o naszych małych ulubieńcach. Jest to sytuacja niekorzystna zwłaszcza dla szczeniaków, starszych psów i chorych pupili. Niektóre z ras psów wymagają szczególnej uwagi, te o skróconych pyskach, czyli m.in.: mopsy, buldogi, pekińczyki, shih- tzu, boksery. Promienie UV są zagrożeniem dla psów, które nie mają sierści: grzywacz chiński, nagi pies peruwiański itp. W jaki sposób możemy zadbać o komfort naszych psów w czasie letnich upałów ?

Przede wszystkim…nawodnianie

Podstawową zasadą jest zapewnienie swobodnego dostępu do czystej i świeżej wody dla naszego ulubieńca. Należy obserwować, ile pije nasz pies i nie dopuszczać do sytuacji, w której dojdzie do odwodnienia, gdyż jest to bardzo niebezpieczne. Picie wody to bowiem nie tylko zaspokajanie pragnienia, ale również ochłoda dla naszego pupila. Nie zawsze w trakcie upałów psy mają ochotę na jedzenie, jednak warto pilnować, aby miały dostęp do pełnowartościowej karmy, np. https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-wedlug-firm_Eden-1556.html.

Gdy pies lubi spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, należy zadbać o to, by odpoczywał w zacienionym miejscu. Jeżeli jest miłośnikiem kąpieli, można zakupić dmuchany basen, w którym psiak będzie mógł swobodnie się chłodzić. Innym rozwiązaniem są maty chłodzące dla psa, które są pomocne w optymalizacji temperatury ciała zwierzaka.

Pamiętajmy, aby przy spacerach z psem unikać największych upałów, a jeśli już wyjście jest konieczne – wybierajmy miejsca o jak najmniejszym nasłonecznieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − cztery =