Pielęgnacja foteli i puf

Fotele i wszelkiego rodzaju siedziska wyglądają pięknie, jeśli są zadbane i odpowiednio konserwowane. Jak się do tego odpowiednio zabrać, żeby przy okazji nie uszkodzić powłok zewnętrznych pufy lub jej tapicerki? Wystarczy przeczytać poniższy tekst, aby poznać tajniki pielęgnacji tych szczególnych mebli!

Odpowiednio dobrana technika i właściwe środki czyszczące gwarancją świetnego efektu!

W wypadku foteli obleczonych naturalną skórą lub jej ekologicznym substytutem poleca się niezwykle delikatną formę usuwania zabrudzeń. Najlepiej robić to miękką ściereczką namoczoną w wodzie lub roztworze wody z odrobiną mydła. Używanie jakichkolwiek agresywnych, chemicznych substancji jest zabronione. Mogłyby one bowiem trwale uszkodzić mebel. Tego typu problemy nie występują przy usuwaniu plam z siedzisk wykonanych z tworzyw sztucznych. Wystarczy zastosować odplamiacz, aby pozbyć się nieestetycznego zacieku. Ważne jednak, żeby zrobić to w miarę szybko, zanim bród zdąży zaschnąć na materiale.

Delikatność to podstawa

Nawet jeśli pufy materiałowe sprawiają wrażenie mniej wymagających, niż te z ekoskóry, również z nimi należy obchodzić się ostrożnie, szczególnie z tymi, których wypełnienie stanowi granulat styropianowy. Przerwanie powłoki siedziska spowoduje bowiem wysypanie się wypełniacza, który będzie trudno umieścić z powrotem w pufie. Stąd szorowanie, używanie plastikowych drapaków jest niewskazane. W takich wypadkach lepiej oddać fotel do profesjonalnego czyszczenia, gdyż da to pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 6 =