Peeling i maseczka do twarzy – jak często stosować?

Stosowanie peelingów i maseczek to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Peeling daje uczucie dokładnie oczyszczonej skóry, usuwa martwy naskórek, przywraca cerze blask i poprawia koloryt. Do wyboru mamy peelingi klasyczne, enzymatyczne, peelingi typu gommage, peel off i inne. Maseczki z kolei w zależności od wybranego rodzaju mogą nawilżać, oczyszczać, złuszczać naskórek, oczyszczać pory itd. Dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków dla konkretnej cery.

Tak jak wspomnieliśmy, zarówno peelingi, jak i maseczki, są uzupełnieniem pielęgnacji, co oznacza, że nie mogą być stosowane zbyt często. Zbyt często stosowane – częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, mogą podrażnić lub przesuszyć delikatną skórę. Inaczej jest z maseczkami relaksującymi i antystresowymi, które w większości przypadków można stosować nawet codziennie.

Zalety peelingów i maseczek

Regularne stosowanie tych kosmetyków sprawia, że cera będzie gładka, pory oczyszczone, kremy będą łatwiej wnikać w skórę, a bakterie nie będą żerować na martwym naskórku. Do pielęgnacji można używać gotowe produkty np. regenerating algae peeloff mask czy peeling enzymatyczny do wrażliwej skóry (sensitive skin peeling), jak i domowe peelingi i maseczki przygotowane z popularnych i łatwo dostępnych produktów spożywczych jak kawa, cukier, miód etc. Alternatywą są profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Bez wątpienia warto poświecić chwilę co kilka dni, aby cieszyć się skórą pełną blasku, świeżą i gładką. Dobrze dobrane kosmetyki gwarantują doskonałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 3 =