Parametry dobrych baterii do laptopów

Praca laptopa w dużej mierze zależy od baterii. Chyba każdy doświadczył frustracji, gdy musiał szybko wykonać jakąś pracę na komputerze, nie mając możliwości ładowania sprzętu, a tymczasem słaba bateria rozładowała się w zaledwie kilkanaście minut. Co wziąć pod uwagę, wybierając takie akcesorium? Jakie są parametry wydajnego sprzętu?

Wiedza popłaca

W przypadku baterii ważną rolę gra pojemność, czyli całkowita ilość energii skumulowanej w baterii. Im jest większa, tym laptop może dłużej pracować pomiędzy następującymi po sobie ładowaniami. Pojemność podawana jest w jednostkach, jakimi są ampery. Kolejnym wyznacznikiem jakości jest jej moc. Jeśli laptopa używasz często, a dodatkowo dużo mocy zużywasz na zasilanie aplikacji i programów, to analogicznie, ten parametr powinien być jak najwyższy. Duży wybór można sprawdzić na https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Emachines-267.html.

Inną ważną kwestią jest napięcie mierzone w woltach. W przypadku baterii do laptopów najpopularniejszymi pomiarami napięcia są: 7,2 V, 9,6 V, 10,8 V, 11,1 V i 14,4 V.   Sprawdź również markę ogniw, które wpływają na żywotność sprzętu oraz jego wydajność. Każdy produkt posiada takie informacje przy opisie, dzięki czemu możesz szybko i sprawnie porównać kilka ofert i wybrać taką, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wydajnych baterii możesz również szukać na https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Compal-337.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =