Outsourcing kadr – co daje i jakie są jego korzyści?

Rozwój firmy wiąże się z zatrudnieniem większej liczby pracowników, a zarządzanie zasobami ludzkimi to kluczowe działanie w każdym przedsiębiorstwie. Obsługa kadr jest zajęciem pracochłonnym, które zabiera sporo czasu kadrze zarządzającej i właścicielom, przez co nie mogą oni zająć się innymi istotnymi sprawami. W takiej sytuacji przydatny jest outsourcing kadr, który polega na powierzeniu zarządzania zasobami ludzkimi zewnętrznej firmie.

Na czym polega outsourcing kadr?

Zewnętrzny outsourcing kadr ma na celu sprawne ich prowadzenie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Rozwiązanie to kierowane jest do małych, średnich i dużych firm, które zatrudniają tysiące pracowników. Wykwalifikowani pracownicy firmy outsourcingowej zajmują się sporządzeniem listy płac oraz kalkulacją wynagrodzeń pracowników. Sporządzają deklaracje rozliczeniowe dla ZUS oraz PFRON. Przygotowują informacje dla pracowników o naliczonym wynagrodzeniu oraz potrąceniach. Sporządzają coroczne rozliczenia PIT oraz zbiorcze listy płac. Prowadzą akta osobowe wszystkich pracowników i przygotowująca całą dokumentację związaną z zatrudnieniem i zwolnieniem.

Sporządzają umowy cywilno-prawne oraz kontrakty menadżerskie. Kontrolują ważne terminy związane z np. badaniami lekarskimi czy szkoleniami BHP. Dzięki temu wszystkie najważniejsze kwestie związane z pracownikami są właściwie prowadzone. Poszukując firmy, która świadczy tego typu usługi warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://chandonwaller.pl/kompetencja/administracja-kadr-2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =