Oświetlenie do podwórka – propozycje

Właściciele dużych ogrodów i podwórek muszą pomyśleć o odpowiednim oświetleniu zewnętrznym. Lampa nie tylko zwiększa estetykę przestrzeni, ale znacznie zwiększa widoczność mieszkańców. Oświetlenie może być też kluczowe przy poruszaniu się samochodem. W jakie lampy warto zainwestować w pierwszej kolejności? 

Oświetlenie wiszące 

O oświetleniu podwórkowym należy pomyśleć już w kontekście drzwi wejściowych. Lampa wisząca na elewacji domowej zwiększy bezpieczeństwo przy wchodzeniu po schodach. Idealnym wyborem na taką okazję są kinkiety, które mają dużą wartość dekoracyjną. Warto pomyśleć o lampie stołowej zewnętrznej, która sprawdzi się w altanie. Bardzo estetyczne są plafony ogrodowe, przydatne zwłaszcza w przypadku tarasu. 

Lampy stojące 

Do podświetlenia ogrodu albo pojazdu samochodowego idealne będą różne lampy stojące. Na podwórku warto wykorzystywać lampy solarne, które można kupić np. pod adresem: https://www.sternhoff.pl/pl/124-oswietlenie. Pozwalają one zaoszczędzić na energii elektrycznej. Ciekawą opcją są również słupki stojące albo latarnie, które można umieścić w pobliżu bramy wjazdowej. Modnymi dodatkami będą kostki, donice albo kule LED, które da się rozmieścić wzdłuż chodnika. Ciekawą opcją są lampy najazdowe, które wpuszczane są prosto w grunt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dwadzieścia =