Ogrodzenie do ogrodu – nie musi być nudne!

Wybór ogrodzeń jest ogromny. W niepamięć odchodzą brzydkie, modułowe murki, które mogliśmy kupić za niewielkie pieniądze w sieciówkach budowlanych. Warto zapomnieć także o wszelkiego rodzaju plastikowych wariacjach na temat parkanów dostępnych również w tego typu marketach. Są one nieestetyczne i nieekologiczne, a ich trwałość nie oszałamia. Dużo lepiej postawić na piękne, solidne modele płotów lub murków, wtapiających się w zielony krajobraz ogrodu. Takie wersje ogrodzeń będą stanowić efektowną, ale jednocześnie spójną z resztą część przydomowego, zielonego zakątka.

Trendy w sezonie 2021

Chcąc podążać za modą, warto zdecydować się na surowce naturalnie. Propozycją nieco oryginalniejszą niż tradycyjne, drewniane sztachety kojarzące się z wiejskimi klimatami, jest płot wykonany z wikliny. Tego typu ogrodzenia znajdziemy pod adresem internetowym takim jak: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/ogrodzenia-z-wikliny-c-2.html. Ten wdzięczny materiał ma piękny kolor, a jego nieregularna forma idealnie wpisze się w niepokorną naturę pnączy i krzewów. Na stronie znajdziemy różne modele płotków, dzięki czemu bez problemu wybierzemy wersję pasującą do naszych oczekiwań.

Równie modne są też mury wykonane z kamieni. By zdyscyplinować nieregularne bryły, używa się metalowych siatek tworzących zwartą i trwałą konstrukcję wypełnioną np. granitem. Obie wersje ogrodzeń są miłe dla oka i pozwalają się swobodnie rozgościć sąsiadującym ze sobą. Te ładne oraz niebanalne propozycje na pewno ożywią nasz ogród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − pięć =