Obniżenie zawieszenia auta – poprawa wyglądu i właściwości jezdnych

Samochód powinien być nie tylko efektowny i zadbany, ale przede wszystkim bezpieczny. Dla współczesnych kierowców największy problem stanowi zbyt mała jego przyczepność. Kwestia ta dotyczy większości dostępnych aut, warto jednak wiedzieć, że istnieje sposób, by skutecznie zniwelować tę niedogodność. Mowa tu oczywiście o obniżeniu zawieszenia.

Obniżenie zawieszenia – dlaczego jest takie popularne?

Nie od dziś wiadomo, że niższy samochód prezentuje się znacznie lepiej, a co więcej, odznacza się lepszą przyczepnością, co okazuje się szczególnie ważne w przypadku konieczności pokonania wąskich i ostrych zakrętów. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że pojazd, w którym pomiędzy kołem a rantem nadkola bez problemu można zmieścić smartfon, nie wygląda zbyt dobrze.

Korzystając z rozwiązania, jakim jest wspomniane obniżenie zawieszenia, można nie tylko poprawić wizualną stronę auta, nadając mu bardziej sportowy wygląd, ale przede wszystkim zmienić na lepsze właściwości jezdne. Pożądany efekt można uzyskać zlecając fachowcom montaż sprężyny obniżającej. Działanie to pozwoli obniżyć środek ciężkości pojazdu nawet o 40 mm, ograniczając tym samym do niezbędnego minimum efekt rozprężania podczas dynamicznego rozruchu. Zmniejszeniu ulega wtedy również przechył nadwozia podczas pokonywania zakrętów, dzięki czemu samochód staje się bardziej stabilny, a jazda komfortowa. Problemów nie stanowi także konieczność awaryjnego hamowania.

Poszukując informacji w przedmiotowej kwestii, warto odwiedzić witrynę https://eibach.pl/page/pro-kit-sprezyny-obnizajace/. Jak nietrudno zauważyć, najpopularniejszym rozwiązaniem są zestawy typu kit, w skład których wchodzą sprężyny obniżające oraz odpowiednio dopasowane amortyzatory. Obok propozycji adresowanych do standardowego użytku na drogach publicznych znaleźć można również rozwiązania przeznaczone do motosportu. Śmiało można więc stwierdzić, że przedmiotowe sprężyny obniżające to połączenie atrakcyjnego wyglądu z poprawą właściwości jezdnych pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 11 =