Nowoczesne udogodnienia dla posiadaczy telewizorów

Telewizor jest urządzeniem, które możemy znaleźć niemal w każdym polskim domu. Liczne modele tego sprzętu towarzyszą nam od najmłodszych lat – zmieniają się jednak ich formy i sposób korzystania  nich. Coraz częściej możemy się spotkać na przykład z rozwiązaniami bezprzewodowymi – nie chodzi tu jednak o znane od dawna piloty, lecz o urządzenia do przesyłania danych W efekcie plątanina kabli, jaka towarzyszyła starszym modelom, odchodzi powoli do lamusa. Jaki sprzęt do telewizora może być dla nas użyteczny? 

Modernizacja starych telewizorów

Osoby, których sprzęt nie jest już pierwszej nowości, mogą  skorzystać z udogodnień, pozwalających na jego zamianę w całkiem nowoczesne urządzenie.

Na rynku dostępne są między innymi dekodery DVB-T – świetne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z kanałów telewizji naziemnej, ale ich sprzęt na to nie pozwala. Dzięki niemu możliwe jest używanie nawet z telewizorów kineskopowych, pochodzących z lat 90-tych. Oferta ogólnodostępnej telewizji cyfrowej jest przy tym całkiem obszerna i bez problemu można w niej odnaleźć programy, odpowiadające naszym zainteresowaniom.

Możliwa jest też zmiana naszego urządzenia w Smart TV. Służą temu odpowiednie adaptery, umożliwiające odbiór sygnału WiFi oraz korzystanie z popularnych stron internetowych na ekranie telewizora. Rozwiązania takie nie są przesadnie drogie, a znacznie podnoszą poziom satysfakcji użytkowników sprzętu telewizyjnego – warto więc zastanowić się również nad nimi.

Nowoczesne rozwiązania 

Dla nowoczesnych telewizorów umożliwienie widzowi korzystania z popularnych serwisów internetowych, oferujących w pakiecie miesięcznym programy rozrywkowe lub filmy i seriale, jest standardem. Kwestią jest jednak udostępnienie sygnału dobrej jakości, umożliwiającego oglądanie filmów wysokiej rozdzielczości. Najczęściej stosuje się do tego złącza i kable HDMI, jednak i w tej dziedzinie widoczny jest postęp. W handlu dostępne są już bowiem bezprzewodowe urządzenia do transmisji sygnału tego standardu, jak na przykład https://avpoint.pl/akcesoria-projekcyjne-bezprzewodowe-hdmi, umożliwiające korzystanie ze straeamingu najwyższej jakości materiałów, bez konieczności korzystania z długich i kosztownych kabli. 

Nowoczesny sprzęt może też przykładowo współpracować ze smartfonami – eliminuje to konieczność posiadania pilota, dedykowanego tylko i wyłącznie obsłudze odbiornika telewizyjnego. Rozwiązanie takie jest przede wszystkim wygodne – telefon mamy najczęściej pod ręką. Można też oczywiście przesyłać dane pomiędzy tymi sprzętami i – przykładowo – oglądać zdjęcia wykonane smartfonem na dużym ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 8 =