Nawierzchnia drenująca – czym jest i gdzie warto ją zastosować?

Kiedy nadchodzi okres jesienno-zimowy, trzeba nastawić się na mocno deszczową aurę. W tym czasie dochodzi do wielu problemów, chociażby z podtopieniami czy zalanymi drogami. Podczas obfitych opadów deszczu jednym z największych kłopotów jest odpowiednie odprowadzenie wody, które prowadzi to do powstawania kałuż, wysp i kolein. Jakie rozwiązania warto wprowadzić, aby rozwiązać ten problem?

Najnowsza technologia

Nawierzchnia drenująca, czyli wodoprzepuszczalna jest nowoczesnym rozwiązaniem problemu odprowadzenia wody deszczowej. Wszystko dzięki swojej specjalnej strukturze umożliwiającej wchłanianie wody nawet do 100 litrów na 1 mkw powierzchni w 4 sekundy. Nawierzchnia przepuszczalna ma bardzo korzystny wpływ na ekosystem, bo woda odprowadzana jest bezpośrednio do gleby, przez co poprawiają się warunki terenów zielonych. Decydując się na taki wybór, przyczyniamy się do odciążenia kanalizacji oraz ograniczania budowy nowych zbiorników retencyjnych.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Podłoża przepuszczalne znajdą szczególne zastosowanie w parkach, ogrodach, cmentarzach i wokół wszelkich terenów zieleni. Cechują się bardzo wysoką trwałością, przy czym zachowują naturalny wygląd, a ich wykonanie jest bardzo estetyczne i nie będzie kontrastowało z otaczającą nas przyrodą. Mogą mieć zarówno barwę naturalną, jak i kolorową, więc każdy dopasuje kolor do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − jedenaście =