Najpopularniejsze marki komputerów

Komputer to sprzęt, z którego korzystają miliony osób na całym świecie. Wykorzystywany jest on do pracy, kontaktowania się z rodziną i znajomymi oraz nauki. Służy również do grania w różnego rodzaju gry oraz oglądania filmów i seriali. Przy użyciu laptopa można dokonać również zakupów, zarówno tych spożywczych, jak i odzieżowych. Jednak jaki sprzęt wybrać dla siebie oraz jakie są najpopularniejsze marki komputerów?

Znane i chętnie wybierane marki

Wśród najpopularniejszych znanych marek produkujących komputery znajdują się m.in. firmy takie jak Apple, Lenovo, HP czy Dell. Cieszą się one zaufaniem wśród klientów głównie dzięki swojej niezawodności. Ich obsługa jest bardzo prosta, a ciekawy interfejs wpływa pozytywnie na ich ogólne wrażenie. W Polsce zdecydowanie częściej wybierane są laptopy z systemem operacyjnym Windows, jednak MacOS z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

Laptopy i komputery od Apple

Markowe komputery zyskują coraz większą rzeszę fanów. Klienci wybierają produkty Appla, ponieważ wyróżniają się one prostotą, ciekawym designem oraz niezawodnością. MacBook jest sprzętem, który polecany jest w szczególności dla osób zajmujących się grafiką komputerową. Większość użytkowników decyduje się na ich zakup, ponieważ od lat są uznawane za symbol prestiżu i bogactwa. Ich zwolennicy uważają, że są to najlepsze komputery, ponieważ posiadają zalety takie jak:

  • wielofunkcyjny gładzik,
  • wysokiej klasy rozdzielczość,
  • szybki system operacyjny,
  • wyjątkowy design,
  • długi czas pracy baterii.

Decydując się na laptopy Appla należy pamiętać, że większość przydatnych aplikacji jest dodatkowo płatna. Generuje to więc dodatkowe koszty, na które nie każdego stać.

Sprzęt z systemem Windows

Polacy najczęściej wybierają komputery z systemem operacyjnym Windows. Najpopularniejsze marki to m.in. Lenovo, HP i Dell. Urządzenia te cechują się wysokimi parametrami technicznymi oraz stosunkowo niską ceną. Laptopy tanio można kupić na śródrocznych wyprzedażach czy podczas akcji promocyjnych typu Black Friday. Są więc dobrym wyborem dla tych osób, które cenią wydajność i niezawodność bardziej niż prestiż. System Windows posiada wiele plusów, a jego najważniejszymi zaletami są:

  • bezpłatne aktualizacje,
  • wyszukiwarka systemowa,
  • wielofunkcyjne menu dopasowane do potrzeb użytkownika,
  • bezpłatne aplikacje,
  • nowoczesny interfejs.

Laptopy Lenovo, Dell itp. polecane są dla każdego, kto nie posiada specyficznych wymagań względem komputera i będzie wykorzystywał go głównie do przeglądania Internetu oraz rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − siedem =