Na co zwracać uwagę przy zakupie karmy dla psa i kota

Odżywiając naszego kota czy psa gotową karmą, chcemy dla niego jak najlepiej. Przede wszystkim zależy nam, by się najadł, był syty i miał dużo energii do codziennej zabawy. Mało kiedy zwracamy jednak uwagę na to, co tak naprawdę je nasz czworonóg.

Ważne, aby była to karma wartościowa. Sucha karma dla psów powinna zawierać mięso. Musi być ono wymienione na pierwszym miejscu na liście składników – inaczej oznacza to, że karma jest wytworzona głównie z warzyw. Nie jest to korzystne dla zwierząt domowych, ponieważ żywią się one głównie białkiem zwierzęcym, a tego w roślinach nie uświadczymy.

Zwróćmy też uwagę na kawałki suchej karmy. Dla małych psów absolutnie nie mogą one być zbyt duże. Z kolei większy pies będzie miał problem z pogryzieniem małych kawałeczków. Postarajmy się, by ich wielkość była dostosowana do wielkości naszego czworonoga.

Co dla kotów?

Podobnie jest w przypadku karm dla kotów. Również musimy zwrócić uwagę na listę składników i sprawdzić, czy w karmie nie ma zbyt wielu konserwantów. Jeżeli nasz kot jest kastratem, konieczna będzie sucha karma dla kotów sterylizowanych.

Producenci lubią dodawać do karm różnego rodzaju dodatki, jak groszek, marchew, czy nawet galaretę. Nasz zwierzak pewnie zje taką karmę, choćby dlatego, że ładnie pachnie i zabije głód na krótki okres czasu, ale musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest to najlepszy rodzaj pożywienia dla kota. Dobra karma dla kota powinna zawierać dużą ilość mięsa. Najlepiej, gdy jest to między 30 a 50% całej zawartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =