Must have w pokoju niemowlęcym

Urządzenie pokoju dla niemowlaka to prawdziwe wyzwanie. Na rynku jest wiele gadżetów, mebelków oraz dekoracji przeznaczonych dla najmłodszych, jednak niektóre z nich w kontekście noworodka są bezużyteczne. Warto skupić się na akcesoriach funkcjonalnych z perspektywy opiekuna oraz ciekawych dla malutkiego człowieka.

Poza łóżeczkiem z odpowiednio dobranym do potrzeb malucha materacem powinniśmy się wyposażyć w przewijak. Nie musi to być odrębny mebel. Jeśli nie dysponujemy nadmiarem miejsca, wystarczy nakładka do przewijania na ramę łóżka i organizer, który zawiesimy na szczebelkach. Przyda się także szafa dla dziecka, żebyśmy mogli schować wszystkie jego ubranka, pieluszki i kocyki.  W pokoju niemowlaka warto postawić także wygody fotel. Sprawdzi się on w trakcie karmienia lub usypiania.

Akcesoria dekoracyjne, które mogą sprawić maluchowi radość

Noworodek przychodząc na świat niewiele widzi. Na początku najbliższe osoby rozpoznaje po głosie i zapachu, a większość czasu spędza na spaniu lub jedzeniu, jednak z każdy dniem niemowlak staje się coraz ciekawszy świata. W związku z tym potrzebuje bodźców do rozwoju. Dobrym pomysłem są karuzele nad łóżeczko w wyraźnych kolorach. Najlepszym wyborem będą intensywne czerwienie, czerń oraz biel. Te barwy mały człowiek widzi najwyraźniej w pierwszych tygodniach swego życia. Dobrze sprawdzi się także poduszka, która wspomoże mamę podczas karmienia, a niemowlakowi pozwoli spokojnie zasnąć. Poczucie bezpieczeństwa dadzą też kokony dla niemowląt, które przyjemnie otulają maluszki w czasie drzemki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =