Morskie wyprawy – skąd pozyskać wymagane zaopatrzenie i sprzęt?

Wybierając się w rejs potrzebny jest nie tylko sprawny jacht, ale także jego odpowiednie wyposażenie. Konieczne jest zadbanie zarówno o sprzęt wymagany, jak i ten dodatkowy, mający pomóc podczas żeglugi. Co będzie potrzebne na otwartych wodach i skąd pozyskać zaopatrzenie ?

Sprzęt potrzebny podczas rejsu 

Listę zaopatrzeniową otwiera osprzęt wymagany na każdej jednostce związany przede wszystkim z bezpieczeństwem. Należy pamiętać o odpowiedniej ilości gaśnic proszkowych, która zależna jest od długości kadłuba. Wartości te są regulowane przez przepisy. Dodatkowo nie można zapomnieć o kamizelkach asekuracyjnych, najlepiej tych pneumatycznych. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony na pokładzie i zapobieganiu wypadnięcia za burtę ważne jest zakupienie wąsów i linek bezpieczeństwa. Oprócz tego warto pamiętać o solidnej knadze, bojach, szeklach czy cumach. Jeżeli chodzi o aspekt techniczny, to przed wyruszeniem konieczne będzie zaopatrzenie się w zapasową jednostkę napędową, chociażby silnik Minn Kota. Na koniec należy wspomnieć również o dostosowanej do środowiska wodnego odzieży nieprzemakalnej. 

Gdzie pozyskać sprzęt ?

Obecnie z racji prężnie rozwijającej się branży żeglarskiej sprzęt ten możemy nabyć w licznych sklepach umiejscowionych zazwyczaj w kurortach nadmorskich, czy też w rejonach bogatych w liczne jeziora. Na szczęście coraz częściej takich zakupów jesteśmy w stanie dokonać również przez internet np. za pośrednictwem strony https://www.szopeneria.pl/pl/c/Szekle/155, co zdecydowanie ułatwia sprawę w wielu okolicznościach. Warto pamiętać jednak, że odwiedzając sklep stacjonarny możemy mieć pewność, że kupujemy sprawdzony sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + dziesięć =