Montaż rolet i karniszy – czy to trudne?

Osłony okienne pełnią różnorodne funkcje. Jak sama nazwa wskazuje mogą chronić pomieszczenie przed dostępem światła, szkodników lub niepożądanym wzorkiem sąsiadów, ale też pokój dekorować. Mamy ogromny wybór spośród dostępnej oferty, jednak jedną z najbardziej popularnych i chętnie wybieranych są rolety rzymskie. Okazuje się, że nie tylko pięknie się prezentują na oknie, ale też ich montaż jest bardzo prosty i właściwie można go wykonać od ręki bez większych problemów. Istnieją dwa sposoby mocowania tego typu rolet: do ściany lub ramy okna. W pierwszym wypadku konieczne jest wydrążenie otworów, w które należy włożyć kołki rozporowe.

Mają one za zadanie utrzymać dwa klipsy,  w których umieszczana jest szyna z roletą. Cały proces jest bardzo prosty i wymaga użycia śrubokręta lub wkrętarki. Może być wykonany przez osobę, która nie ma większego pojęcia o pracach remontowo-wykończeniowych. Mocowanie do ramy okiennej jest jeszcze prostsze, ponieważ wystarczy tylko założenie specjalnych mocowań, dokręcanych za pomocą śrubokręta. Do nich wkładana jest roleta. 

Funkcjonalne i dekoracyjne

Wiemy już, że zakładanie rolet rzymskich nie powoduje większych problemów. Co należy zrobić, jeśli mowa o karniszach? Prace wyglądają bardzo podobnie. Wsporniki należy ułożyć w odpowiedniej odległości od siebie i ściany, a później przymocować z użyciem kołków lub wkrętów. Ważne, by wybierać je w zależności od podłoża z jakim mamy do czynienia. Elementy trzeba stabilnie dokręcić, by nie wypadły pod wpływem ciężaru firanki lub zasłony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =