Moja własna firma – jak przyspieszyć jej rozrost tanim kosztem?

Masz pomysł na biznes i myślisz o założeniu własnej działalności, ale hamuje cię brak wystarczających środków finansowych? A może prowadzisz już działalność i chcesz ją rozszerzyć?

Każdy z tych przypadków wiąże się z koniecznością zakupu maszyn i urządzeń wspomagających rozwój działalności, które często są niezwykle kosztowne. W tym momencie niejeden przedsiębiorca staje przed pytaniem – leasing a kredyt? Która forma jest bardziej opłacalna i pozwoli na rozrost działalności ograniczając wydatki?

Zalety leasingu

Leasing ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim wszelkie poniesione opłaty i wydatki eksploatacyjne stanowią koszt uzyskania przychodu. Leasing maszyn i urządzeń Bydgoszcz to również możliwość finansowania maszyn używanych oraz niezwłoczność podjęcia decyzji o finansowaniu, pozwalająca na natychmiastowy zakup maszyn i ich pracę, dzięki czemu same zarabiają na raty leasingowe. Dodatkowo leasing stanowi znacznie prostszą formę finansowania, a do jego uzyskania wymagane jest wyłącznie posiadanie wyciągu z rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej, dowody osobiste przedstawicieli stron i dokumenty pochodzenia środka trwałego, jeśli środek ten jest używany. Zatem leasing jest idealnym wyborem dla osób chcących poczynić szybkie nakłady na działalność z możliwością optymalizacji podatkowej zakupu. Leasing jest również znakomitą alternatywą dla podmiotów nie mających wystarczającej zdolności kredytowej.

Kredyt

Kredyt w rozwoju działalności najczęściej udzielany jest na zakup samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, naczep czy ciągników siodłowych. Firmy dedykujące ten produkt firmą, gwarantują możliwość 100% sfinansowania zakupu i odliczenia podatku VAT. Zaletą takiego kredytu jest stosunkowo niższe oprocentowanie iż w przypadku kredytów na dowolny cel, a prowizje i uruchomienie linii kredytowej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, tak jak odsetki od kredytu i odpisy amortyzacyjne. Zaletą jest również brak konieczności dokonania wpłaty własnej. W porównaniu do leasingu, okres kredytowania jest znacznie dłuższy, a nadto przedsiębiorca musi posiadać zdolność kredytową. W związku z powyższym, w przypadku chęci zakupu pojazdu, ta droga polecana jest podmiotom rozwijającym przedsiębiorstwo i chcącym rozłożyć okres spłaty w dłuższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 11 =