Masaże pomagające w bólach kręgosłupa

Bóle kręgosłupa dotykają wielu osób w każdym wieku. Ich przyczyną może być zmęczenie, ciągły stres czy brak ruchu. Ulgą w różnych dolegliwościach pleców są masaże tajskie. Pomagają one rozluźnić napięte mięśnie, przynoszą rozluźnienie i wprawiają w dobry nastrój.

Zalety tajskich masaży

Wywodzące się z Tajlandii techniki odprężenia oparte są na tradycjach sprzed wieków. Do pogłębienia stanu głębokiego odpoczynku stosują one aromatyczne lub ciepłe olejki, które wprawiają w spokojny i harmonijny nastrój. Dużym zainteresowaniem cieszy się zarówno masaż tajski dla dwojga, jak i dla klientów indywidualnych. Zabieg wykorzystuje techniki jogi, rozciągania, czy uciskania poszczególnych miejsc w ciele, zgodnie z akupresurą. W czasie masażu przyjmuje się różne pozycje: leżenie na brzuchu, plechach, boku, siedzenie. Intensywność całego zabiegu przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, pozwala na wyciszenie umysłu, zrelaksowanie się, a także nabranie energii i świeżości.

Masaż łagodzi bóle kręgosłupa, stawów, mięśni i ścięgien. Przynosi ukojenie u osób zmagających się z migreną. Łagodzi także stany zapalne organizmu. Ta forma relaksu ma także swoje dobroczynne właściwości dla psychiki. Pomaga zapomnieć o problemach, wywołuje pozytywne emocje i spokój. Masaż z najbliższą osobą pozwala złagodzić stany lękowe. Wszystko to sprawia, że odprężające techniki relaksu z Tajlandii są idealnym sposobem na spędzenie czasu z drugą połówką. Dzięki tej formie odpoczynku można pozbyć się wielu dokuczliwych dolegliwości bólowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =