Małe mieszkanie – praktyczne porady na aranżację wnętrza

Odpowiednie zaaranżowanie małego mieszkania nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie mniej jednak przy odrobinie sprytu i zastosowaniu kilku technik można sprawić, aby stało się ono atrakcyjne i jednocześnie funkcjonalne. Poniżej podajemy kilka wskazówek na to, aby osiągnąć wyżej wspomniany efekt.

Jakie kolory ścian zastosować w małym mieszkaniu? 

Jeżeli zależy nam na tym, aby optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia warto niewątpliwie w tym celu zastosować jasne kolory. Oczywiście nie musimy zupełnie rezygnować z ciemnych barw, jednak postarajmy się, aby ograniczały się one do wyrazistego akcentu. Dzięki temu domownicy nie będą się czuć przytłoczeni nadmiarem ciemnych akcentów, a wnętrze będzie wzbudzać przytulny charakter.

W jaki sposób zaaranżować funkcjonalny salon w małym mieszkaniu? 

W wielu przypadkach salon pełni również funkcję sypialni dla rodziców. W związku z tym warto by było, aby w jego wyposażeniu znalazł się tapczan rozkładany, który będzie pełnił zarówno funkcję kanapy, jak i łóżka. Dobrze w tej roli sprawdzi się również rozkładana kanapa. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań dla małych wnętrz, w związku z czym niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Mały pokój dla dziecka – jak go wyposażyć? 

W dziecięcym pokoju powinno znaleźć się zarówno miejsce na wypoczynek, jak i naukę oraz zabawę. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie mebli narożnych. Sprawdzą się tutaj łóżko narożne oraz biurko narożne. Dzięki temu będziemy mogli wygospodarować trochę miejsca na inne elementy wyposażenia wnętrz jak choćby szafa na ubrania, czy regał na książki i zabawki naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − trzynaście =