Małe meble, dużo możliwości – czy co wstawić do niewielkiego salonu?

Pokój dzienny jest bardzo ważną częścią mieszkania, w końcu to właśnie tam spędzamy większą część dnia. Z tego powodu aranżacja salonu powinna być przeprowadzona w taki sposób, aby był on komfortowy i przestronny. Co jednak zrobić w przypadku niewielkiej ilości miejsca – jakie meble najlepiej wtedy wybrać?

Sprytna aranżacja salonu

Nawet w niewielkim pomieszczeniu można umieścić wszystkie, potrzebne nam meble, wystarczy wybrać odpowiednie modele. Przede wszystkim należy unikać regałów i półek, które będą zasłaniać całą ścianę, lepiej postawić na niskie meble, np. w postaci komód czy półek RTV, które mają nie więcej niż metr wysokości. Warto też przemyśleć kwestię kompletu wypoczynkowego, który jest najważniejszą częścią salonu.

Doskonałym wyborem będzie narożnik, który z powodzeniem zastąpi małą sofę i dwa fotele, zapewniając jednocześnie tyle samo miejsca do siedzenia. Możemy dodatkowo wybrać mebel z opcją spania, zyskując dodatkową sypialnię dla gości. Nie bez znaczenia będzie też wybór ławy do pokoju, nie może ona zbytnio zagracić dostępnej przestrzeni. Dlatego lepiej sięgnąć po model niski, najlepiej ze szklanym blatem, dopasowany do wielkości kompletu wypoczynkowego.

Jeśli nasz salon jest z aneksem kuchennym, to musimy pamiętać też o wydzieleniu przestrzeni na jadalnię. Nie musi ona być duża, wystarczy niewielki stolik przy ścianie i dwa krzesła, a już będzie przy czym spożywać posiłki. Można wybrać wariant ze stolikiem barowym i hokerami, które prezentują się znakomicie również w niewielkim pomieszczeniu. Na https://www.domtech24.com/ można znaleźć wiele przydatnych mebli do tego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × pięć =