Kuchnia w stylu nowojorskim – jakie meble wstawić?

Obecnie dużo osób decyduje się na zaaranżowanie kuchni w stylu nowojorskim. Wyróżnia się on przede wszystkim rozległą przestrzenią, meblami o klasycznych formach oraz wykorzystaniem szlachetnych materiałów wykończeniowych. Liczy się tutaj ponadczasowe wzornictwo, które dodaje całemu pomieszczeniu elegancji oraz szyku. Jednym z pożądanych elementów wyposażenia są specjalne hokery kuchenne, czyli wysokie stołki z miękkim siedziskiem, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, a przy tym są bardzo wygodne i praktyczne. 

Nowoczesne rozwiązania nie są tutaj mile widziane

W kuchni nowojorskiej powinny się znaleźć klasyczne meble wykonane z naturalnego drewna dębowego, sosnowego, świerkowego lub bukowego – koniecznie ozdobione rzeźbionymi frontami oraz wyposażone w liczne dekoracyjne detale (np. ramki, gałki czy żłobienia). Zalecane są konstrukcje jasne, utrzymane w białej, ewentualnie kremowej, szarej lub delikatnie brązowej kolorystyce. Wynika to z faktu, że optycznie powiększają całą przestrzeń, a jednocześnie prezentują się wystarczająco elegancko i szykownie. Można oczywiście przełamać tę jednolitość barwową, wykorzystując gdzieniegdzie bardziej wyraziste akcenty – choćby w postaci ciemnych belek stropowych.

Jeśli chodzi o konkretne rozwiązania meblowe, to polecane są w szczególności szafki połączone z witrynami szklanymi, sporej wielkości barki, wspomniane już hokery, solidne stoły z dużym blatem, a także proste krzesła z wyprofilowanym oparciem. Jeśli wymienione konstrukcje chcemy nabyć w takim miejscu jak profesjonalny sklep meblowy Katowice to miasto, w którym bez problemu go znajdziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =