Kilka porad jak urządzić garaż

Garaż to oczko w głowie każdego, komu bliska jest motoryzacja, mechanika, a przede wszystkim dbanie o własne auto. Samochodowi trzeba zapewnić dobre warunki zwłaszcza podczas zimy. Auto garażowane jest mniej podatne na awarie i zyskuje na wartości przy ewentualnej sprzedaży. Garaż warto urządzić tak, by zaoszczędzić w nim miejsce na dokonywanie ewentualnych napraw. Często w tym pomieszczeniu przechowuje się opony. Można je ułożyć pionowo – jedna na drugiej. Można je zapakować w specjalne folie, przed włożeniem upewniając się, że na oponach nie ma śladów wilgoci. To mogłoby niekorzystnie wpłynąć na ich trwałość.

Oszczędność miejsca

Niezbędnymi akcesoriami w garażu są skrzynki narzędziowe. Pozwalają na przechowywanie wszystkich akcesoriów w jednym miejscu. Sprzyja to zachowaniu porządku i ułatwia odnajdywanie potrzebnych w danej chwili narzędzi. Kolejnym istotnym elementem jest brama garażowa. Można oczywiście korzystać z ręcznie otwieranej bramy, lecz wiąże się to z niedogodnościami w postaci konieczności otwierania jej samodzielnie. Lepiej wyposażyć się w bramy garażowe Hormann, które zapewnią nam automatyzację zarówno podczas wjeżdżania, jak i wyjeżdżania z garażu.

Wygoda przed domem

Oprócz samego garażu ważny jest też teren przed nim. Warto zainstalować automatycznie otwieraną bramę. Łatwy w obsłudze pilot do bramy wjazdowej umożliwi nam zdalne otwieranie mechanizmu. Jest to szczególnie przydatne podczas powrotu na posesję. Nie musimy wtedy wysiadać z samochodu, by bramę otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 12 =