Kiedy warto skorzystać z serwisu klimatyzacji?

Klimatyzacja zapewnia nam ochłodę w okresie letnim, gdy temperatury nierzadko przekraczają 30 stopni Celsjusza w cieniu. Nie znaczy to jednak, że raz zamontowana instalacja będzie działać wiecznie i nie musimy w ogóle o nią dbać. Wręcz przeciwnie, przynajmniej raz do roku powinniśmy skorzystać z profesjonalnego serwisu, który wykona niezbędne czynności, które utrzymają naszą klimatyzację w najlepszym możliwym stanie. Sprawdzamy jakie działania przeprowadzają pracownicy, podczas okresowego serwisu klimatyzacji.

Uzupełnianie czynnika

Każdy układ klimatyzacji pracuje na zasadzie sprężania i rozprężania specjalnego gazu. Przenosi on ciepło z wnętrza domu bądź mieszkania na zewnątrz i zapewnia nam w ten sposób ochłodę. Czynnik sprężany jest do bardzo wysokich ciśnień, przekraczających nawet 20 atmosfer. Dlatego nawet minimalne nieszczelności powodują, że gaz szybko ucieknie z układu. Serwisanci sprawdzą czy instalacja nie ma żadnych nieszczelnych miejsc, a następnie uzupełniają poziom czynnika.

Odgrzybianie parownika

Parownik to element znajdujący się w wewnętrznym module klimatyzacji. Ponieważ jego temperatura jest bardzo niska, pojawia się na jego powierzchni sporo wilgoci. Jest to dobre środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, które następnie powodują, że z naszej klimatyzacji czujemy nieprzyjemne zapachy. Dobry serwis przeprowadzi dla nas czyszczenie i odgrzybianie parownika, dzięki czemu podczas chłodzenia nie będą docierać do nas żadne nieprzyjemne wonie. Na stronie https://www.adk-klimatyzacja.pl/klimatyzacja-wroclaw/serwis/ możemy przeczytać więcej o serwisie klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =