Kiedy skorzystać z usług firmy kurierskiej

W dobie zakupów przez internet, nie wyobrażamy sobie już przesyłek bez udziału firm kurierskich. Przesyłka kurierem jest zawsze szybszą i pewniejszą opcją od tradycyjnej poczty. Nie jest również dużo droższym rozwiązaniem. Jeśli interesuje nas przesyłka kurierska koszt zwykle wynosi zaledwie o kilka złotych więcej od usług pocztowych.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na korzystanie z usług firmy kurierskiej?

Wysyłanie paczek kurierem jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy chcemy monitorować, gdzie znajduje się przesyłka oraz na bieżąco mieć kontakt z osobą dostarczającą paczkę. Tradycyjna poczta wprowadziła monitoring, ale na razie tylko dla przesyłek poleconych. Poza tym kontakt z infolinią poczty zazwyczaj nie przebiega tak sprawnie, jak wtedy gdy mamy bezpośredni numer do kuriera.

Jeśli zależy nam na dokładnej informacji, kiedy paczka pojawi się na wyznaczonym miejscu, również warto wybrać firmę kurierską. W przypadku usług pocztowych z reguły nigdy nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się listonosza. Poza tym możemy się spodziewać, że kurier dostarczy paczkę bezpośrednio do adresata. Nie będziemy mieć niespodzianek w skrzynce w postaci awizo. Każdy, kto miał okazję odbierać przesyłkę na poczcie, wie, że z reguły trzeba się liczyć z dość długim czasem oczekiwania w kolejce. Firma kurierska to spora oszczędność czasu.

Niektórym z nas zależy na usługach dodatkowych, np. dostarczenie przesyłki w sobotę. Jeśli chodzi o tego typu usługi, największy ich wybór znajdziemy właśnie w ofercie firm kurierskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 1 =