Jakiego typu auta są przyjmowane na złom?

Posiadanie samochodu wiele osób napawa dumą, ale daje też poczucie wolności. Można wszędzie pojechać, nie liczyć się z godzinami odjazdów publicznych środków transportu czy dotrzeć nawet tam, gdzie one nie jeżdżą. Jednakże jest to spory i kosztowny obowiązek. Utrzymanie pojazdu to nie tylko tankowanie i płacenie za paliwo, ale również różne naprawy i opłacanie ubezpieczenia. Co jeśli samochód poważnie się zepsuje i koszt reperacji będzie wyższy niż szacunkowa jego wartość? Dobrze jest rozważyć oddanie auta na złom.

Złomowanie — nie tylko dla powypadkowych samochodów

Sporo osób myśli, że na złom trafiają tylko samochody po wypadkach, których nie da się już odbudować. Jednak mieszkając w Krakowie, można zobaczyć na drogach setki bardzo starych pojazdów, które dość często wydają dziwne odgłosy, jakby była to ich ostatnia prosta. Co z takimi autami? Również takie pojazdy można oddać do złomowania aut w Krakowie. Przyjmowane są wszystkie samochody, zarówno te, które już nie są w stanie pojechać dalej, jak i te, które wciąż do punktu skupu można zawieźć na kołach, ale ich usterka jest tak rozległa, że naprawa nie będzie się opłacać.

Złomowanie pojazdu to tak naprawdę sprzedaż samochodu do skupu aut czy złomu. Taka firma wystawia nam dokument potwierdzający zawartość transakcji, dzięki któremu w urzędzie komunikacji, mamy możliwość zgłosić jego zbycie, a później również u ubezpieczyciela pojazdu zakończyć umowę. Jest to legalna i szybka procedura, która sprawia, że pozbywamy się problemu na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 7 =