Jakie zadaszenie basenu jest najlepsze?

Posiadanie basenu w ogrodzie to świetny sposób, by aktywnie spędzać wolny czas pływając i bawiąc się w wodzie. Jednak również przysparza nam to pewnych problemów, takich jak konieczność częstego czyszczenia, stosowania środków chemicznych, podgrzewania wody i zużywania w tym celu sporej ilości prądu tak dalej. Na szczęście można założyć zadaszenie basenu i sporą część z tych kwestii rozwiązać z korzyścią dla nas.

Przeglądając dostępne zadaszenia widzimy, że opcji jest naprawdę sporo. Możemy wybrać takie, które przykrywa basen w całości, lub też tylko w części. Jedne otwiera się poprzez przesunięcie górnej części, inne mają wejście od frontu lub od tyłu, a zadaszenia całościowe mają specjalne drzwi. Te, które są wystarczająco wysokie, umożliwiają całkowite wyprostowanie się bez konieczności otwierania dachu. Jest to bardzo pomocne w sytuacji, gdy na zewnątrz jest już zimno, a my chcemy jeszcze móc wykorzystać czas na zabawę w basenie. To, który typ jest najlepszy, zależy często od sytuacji, a przede wszystkim od naszych finansów. Jednak wydaje się, że wysokie zadaszenia całościowe najlepiej spełniają swoje zadanie. Dają nam one największy komfort przebywania w basenie, najlepiej trzymają ciepło, a także nie pozwalają na wpadanie do wnętrz liści i innych zanieczyszczeń.

Jednak zadaszenia całościowe wysokie są też najdroższe, dlatego spora część osób decyduje się na coś z niższej półki. Jak by nie podejść do tematu, trzeba wiedzieć, że każde zadaszenie znacznie ułatwi nam utrzymanie czystości w basenie, spowoduje że woda będzie stygła o wiele wolniej, a utrzymanie jej temperatury będzie o wiele mniej kosztowne z punktu zużycia energii elektrycznej.

Artykuł napisany we współpracy z Super Pools.

Szukasz wanny ze spa? Sprawdź ofertę sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =