Jakie prześcieradło jest dla mnie najlepsze?

Sen. Jest to czynność, a raczej stan, któremu każdy z nas z przyjemnością oddaje się na dobre kilka godzin w ciągu doby. Od zarania dziejów ludzie czynili kroki, by uprzyjemnić tę czynność. Na przykład starożytne narody zamieszkujące wschodnie wybrzeże Morza Śródziemnego słynęły ze sprzedaży z bogatych i aksamitnych tkanin. Służyły one częstokroć właśnie do tworzenia miękkich posłań.

Obecnie, na rynku materiałowym i tekstylnym także mamy do dyspozycji bardzo szeroką gamę artykułów także przeznaczonych do urozmaicenia naszych łóżek. Nad czym warto się zastanowić przy wyborze akcesoriów do sypialni?

Zacznijmy od prześcieradeł. Według mnie świetnym wynalazkiem jest prześcieradło frotte. Jest ono zdecydowanie lepsze od zwykłej, nawet wykrochmalonej pościeli. Materiał frotte delikatnie masuje skórę, przygotowując ją niejako do oddania się w gościnne ramiona snu.
Istnieją także godne uwagi prześcieradła bawełniane. Są często wybierane przez alergików szukających spokojnego snu. Pamiętajmy jednak, aby lepiej nie kupować prześcieradeł bawełnianych bez gumki. Bawełna łatwo się zwija, a spanie na pofałdowanym materiale nie należy do najprzyjemniejszych doznań.

Warto zainwestować także w poszewki z szorstkiego przyjemnego materiału – może być także frotte. Jest on zdecydowanie przyjemniejszy w dotyku, a także lepiej trzyma ciepło.

Sen jest bardzo ważnym elementem doby. Pod żadnym warunkiem nie powinniśmy go zaniedbywać. Pamiętaj więc o mądrym doborze akcesoriów do łóżka, a uczynisz swój sen przyjemniejszym i zdrowszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =