Jakie powinny być buty robocze?

Podczas pracy na budowie często mogą występować urazy spowodowane uszkodzeniami kończyn dolnych. Poprawne zabezpieczenie stopy pracownika uchroni go przed wypadkami i przestojami w pracy. Należy dobierać odpowiednie obuwie do warunków i specyfiki każdego stanowiska pracy. Tak, aby nie utrudniać mu wykonywania obowiązków zawodowych, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi

Przyczepna podeszwa

Najważniejszą rolą buta jest zapewnienie przyczepności na różnym podłożu. Pracując pod dużym obciążeniem, taki poślizg może skończyć się groźnym wypadkiem i uszkodzeniem ciała. Dodatkowe trudności stanowią zmienne warunki pracy na zewnątrz pomieszczeń. Woda i błoto nie mogą wpływać na komfort pracy osoby zatrudnionej. Dobrze, kiedy takie buty robocze posiadają podeszwę elastyczną i głęboki protektor. Należy dostosować je również do warunków pogodowych.

Osłona palców

Dla bardziej wymagających zadań stworzone są buty oferowane na stronie https://www.ares.com.pl/. Zastosowano tam również dodatkowe zabezpieczenie w postaci osłony palców przez zastosowanie wzmacnianych nosków. Taka ochrona przed zgnieceniem jest doskonałym zabezpieczeniem przy pracach z maszynami i ciężkimi ładunkami. Połączenie takich rozwiązań pozwala na wybór odpowiednich modeli obuwia i stworzenie zapasu środków zabezpieczających zdrowie pracowników podczas pracy. Ułatwia to również przestrzeganie procedur BHP wymaganych przez przepisy prawa. Buty występują w różnych klasach ochrony osobistej i są przeznaczone do prac na różnych stanowiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 3 =