Jakie ozdoby wybrać na bożonarodzeniowy stół?

Dzień Bożego Narodzenia w naszej tradycji jest dniem szczególnym – zgodnie z wiarą chrześcijańską to właśnie w tym dniu narodził się Bóg. Oprócz tej najważniejszej kwestii związanej z religią – Święta przybrały charakter bardzo magiczny. Już od początku grudnia czujemy niepowtarzalną atmosferę Świąt – kolorowe lampki, śnieg, zapach świerku, bombki a w sklepach dochodzi mnóstwo kolorowych prezentów. Oprócz samego świętowania chcemy również uszczęśliwić bliskich. Całość dopełnia opracowywanie specjalnego menu – mamy w końcu Wigilię i następnie dwa szczególne dni a w swoim domu będziemy z pewnością gościć najbliższe nam osoby.

Nie tylko 12 potraw

Na większości naszych wigilijnych stołów znajdzie się 12 tradycyjnych potraw, wśród których nie zabraknie z pewnością pierogów, karpia, kompotu z suszu czy barszczu. Warto również zadbać o to aby bożonarodzeniowy stół prezentował się jak najbardziej okazale – z całą pewnością pomoże nam w tym sklep dewocjonalia można znaleźć nie tylko w księgarniach, ale też w innych wielu punktach. Aby umilić i podkreślić tą szczególną atmosferę warto zdecydować się na specjalnie zaprojektowane świeczki z motywami świątecznymi. 

Oprócz świeczek, sprawdzając oferty sklepów takich właśnie jak z dewocjonaliami, ogromną popularnością cieszą się również szopki betlejemskie. Od niewielkich po całkiem sporych rozmiarów z pewnością podkreślą religijny wymiar świąt i będą pięknym artystycznym ubogaceniem stołu. Dodatkowo nie zapomnijmy o rzeczach zupełnie podstawowych – takich jak ozdobne serwetki, sianko pod białym obrusem (a może warto zdecydować się na obrus z elementami świątecznymi?) oraz opłatki, którymi będziemy się dzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 5 =