Jakie miejsca warto odwiedzić w okolicy Szczawnicy?

Szczawnica to znana miejscowość turystyczna, jednak także w pobliżu miasteczka można wypocząć i cieszyć oko pięknymi widokami. Podpowiadamy, co warto zobaczyć podczas pobytu w Szczawnicy i okolicznych terenach.

Szczawnica i okolice – co warto zobaczyć?

W samej Szczawnicy panuje tłok o każdej porze roku, ponieważ turystów tu nie brakuje. Warto zarezerwować nocleg w miejscowości, by mieć dobrą bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Ciekawą propozycją na nocleg jest Willa Lala https://willalala.pl/ oferująca domową, kameralną atmosferę. Nocleg daje możliwość nie tylko wygodnego zwiedzania centrum, ale także okolicy – wąwozu Homole, rezerwatu Biała Woda czy malowniczego wodospadu Zaskalnik.

Sama Szczawnica jest dobrą bazą wypadową dla pobliskich szlaków – min. prowadzącego do Czerwonego Klasztoru. Zwiedzając okolicę, szczególną uwagę należy zwrócić na Niedzicę, położoną 27 kilometrów od Szczawnicy. Znajduje się tu malowniczy zalew oraz średniowieczny zamek będący siedzibą węgierskich rodów. 15 kilometrów od Szczawnicy można podziwiać kolejne ruiny zamku w miejscowości Czorsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × pięć =