Jakie działania należy podjąć, aby ubiegać się o zwrot prowizji z kredytu?

W ciągu minionych lat popularność kredytów znacznie wzrosła. To przydatny zastrzyk gotówki, który dla wielu osób jest jedyną szansą na zrealizowanie sporych transakcji. Zaciągnięcie kredytu jest równoznaczne z poniesieniem określonych opłat i prowizji. To przykry obowiązek jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że część pieniędzy, którymi pokryliśmy te koszty można odzyskać.

Odzyskać swoje pieniądze

Każdy klient banku zaciągając kredyt musi uiścić dodatkowe opłaty z tytułu prowizji, odsetek lub składek na ubezpieczenie pożyczki. Gdy uda mu się spłacić zobowiązanie we wcześniejszym terminie, może starać się o zwrot prowizji bankowej. Prawo do zwrotu prowizji bazuje na orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Zwracana jest ona w przypadku kredytów, które spłacono przedterminowo,lecz po 11 września 2019 roku.

Bezproblemowy zwrot prowizji

Jeśli chodzi o zwrot prowizji kredyt konsolidacyjny to oprócz kredytów gotówkowych najpopularniejszy produkt bankowy, którego posiadacze mogą ubiegać się o zwrot. Co dokładnie należy w tym celu zrobić? Wszystko jest zależne od banku, w którym zaciągnięte zostało zobowiązanie, gdyż posiadają one odmienne procedury. Warto więc rozpocząć cały proces od zasięgnięcia stosownych informacji. W większości przypadków należy przygotować wniosek do banku, w którym zawrzemy dane osobowe, dane zaciągniętego kredytu i numer rachunku bankowego, na który pragniemy otrzymać środki. Bank powinien udzielić odpowiedzi w ciągu 14 dni. Niektóre z nich dokonują takich rozliczeń niemalże w sposób automatyczny i nie wymagają dopełniania dodatkowych formalności. Konsument nie musi zajmować się odzyskiwaniem prowizji osobiście i może powierzyć to zadanie specjalnej firmie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + piętnaście =