Jakie dokumenty są potrzebne, aby wypożyczyć żurawia?

Dźwig na budowie domu to często rzecz niezbędna. Co prawda jesteśmy w stanie poradzić sobie bez niego w przypadku bardzo niewielkich budynków, jednak czas pracy będzie znacznie wydłużony. Jeśli więc budujemy sami, to najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie dźwigu typu żuraw na pewien okres czasu. Sprawdzamy jakimi dokumentami musimy się legitymować, by skorzystać z wynajmu dźwigu. Zapraszamy do lektury.

Transport na plac budowy

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić po wynajęciu żurawia, to przewieźć go na miejsce budowy domu. Nie będzie z tym problemów, ponieważ znakomita większość małych dźwigów to rozwiązania typu samojezdnego. Oznacza to tyle, że sam żuraw zamontowany jest na podwoziu pojazdu ciężarowego i w pozycji złożonej może bez problemu poruszać się po drogach. Trzeba jednak wiedzieć, że może być nam potrzebne prawo jazdy kategorii C, by wykorzystać wynajem mini żurawi Poznań na szczęście umożliwia też wypożyczenie bardzo małych dźwigów, które osadzone są na podwoziu pojazdu dostawczego i nie przekraczają masy 3,5 tony. Wtedy nie potrzebujemy żadnego dodatkowego prawa jazdy.

Operowanie dźwigiem

Pełnowymiarowe żurawie wymagają uprawnień operatorskich, jeśli chcemy mieć możliwość ich samodzielnego obsługiwania. Tyczy się to rzecz jasna również pracy na terenie prywatnym, ponieważ duży dźwig może przy nieumiejętnej pracy wywrócić się i narobić poważnych szkód w otoczeniu. Bardzo niewielkie dźwigi nie wymagają jednak posiadania takich kwalifikacji, ponieważ ich obsługa jest dziecinnie prosta. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy operujemy nimi w przestrzeni publicznej. Sprzęt tego typu możemy wypożyczyć w wielu różnych firmach, na przykład w tej: https://jekko.com.pl/wynajem,8,pl. Działają one przede wszystkim na terenie dużych miast, ale nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 1 =