Jakie buty pasują do garnituru?

Dwuczęściowy garnitur to strój noszony przez mężczyzn zarówno podczas ważnych uroczystości, jak i do pracy w biurze lub korporacji. Aby prezentował się w pełni stylowo oraz nienagannie, koniecznie jest zawsze dobranie do niego odpowiednich butów. Muszą one przede wszystkim być wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej, a także idealnie pasować do pozostałych dodatków – zwłaszcza paska. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie konkretnie modele nadają się do eleganckiego garnituru.

Brytyjczycy wyznaczają trendy w modzie męskiej

W przypadku wyjątkowo wytwornego garnituru smokingowego przeznaczonego na uroczysty bal zaleca się dobranie klasycznych butów wizytowych z delikatnie połyskującej skóry licowej, ewentualnie lakierowanej (najlepiej w kolorze czarnym). W ten sposób uzyskamy spójny, bardzo efektowny outfit na wieczór. Z kolei do tradycyjnego garnituru z dwoma lub trzema rzędami guzików (wesele, komunia, studniówka itp.) pasują doskonale uniwersalne, brytyjskie oksfordy nazywane również wiedenkami. Posiadają one w swojej konstrukcji specyficzne przeszycia, nakładany nosek, zamkniętą przyszwę oraz stosunkowo smukłe kopyto. Dzięki temu dodają stylizacji niepowtarzalnego charakteru, podkreślając jednocześnie jej elegancki look.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o garniturze noszonym na co dzień (koordynowanym), który wyróżnia się swoistą lekkością i zapewnia użytkownikowi dużą swobodę ruchów. Tutaj optymalnym wyborem okażą się z pewnością brązowe derby – półbuty ze skóry zapinane na specjalne klamerki. Są one znacznie mniej formalne od oksfordów i w przeciwieństwie do nich mają otwartą przyszwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =