Jaki typ spódnicy sprawdzi się w okresie letnim?

Nadchodzące lato sprawia, że coraz częściej spędzamy czas na dworze. Każdy natomiast wie, że temperatury będą coraz wyższe. Jest to więc idealna okazja, aby zrobić porządek w szafie i dowiedzieć się, czego potrzebujemy na lato. W końcu każda okazja na zakupy jest dobra. Co jednak wybrać: sukienkę, krótkie spodenki a może spódniczkę?

Spódniczka a krótkie spodenki i sukienki

Spódniczki w zestawieniu z krótkimi spodenkami mają bardzo podobną punktację. Według każdego z nas to czy powinno się wybrać spódniczkę, czy spodenki zależy od okoliczności. Jeżeli bowiem jest wietrznie, a spędzamy czas na dworze, możemy czuć się niekomfortowo, nieustannie zamartwiając się tym, czy czasem przy podmuchu wiatru nie będzie widać nam majtek. W każdej innej natomiast sytuacji spódniczka to znakomity wybór. Jest zdecydowanie wygodniejsza od spodenek, ponieważ daje więcej przestrzeni i luzu. Zakładając ją sprawia ona, że wyglądamy kobieco i subtelnie, i co więcej z pewnością będzie świetnie pasować do naszej ulubionej bluzki.

Spódniczka i sukienka są bardzo podobne. Jednak często sukienka jest cięższa niż spódniczka, dlatego na naprawdę upalne dni, lepszym wyborem będzie właśnie spódnica. Co więcej, wybierając ją, mamy więcej możliwości tworzenia kompletów. Do sukienki dobieramy jedynie buty, natomiast do spódnicy również górę. Możemy eksperymentować do woli.

Rodzaje spódnic

Nie każda jest jednak taka sama. Poza oczywistymi różnicami w kolorze i rodzaju materiału wyróżniamy także długość. Spódnica może być długa, krótka bądź średnia. Ze względu na materiał można wyróżnić spódnice tiulowe o więcej jest także spódnica tiulowa, obcisłe bądź zamszowe. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, można wybrać idealną dla siebie spódnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =