Jaki rowerek kupić dziecku?

Pierwszy rowerek to dla większości z nas miłe wspomnienie z dzieciństwa. Naukę jazdy na dwóch kółkach rozpoczyna się zazwyczaj około piątego roku życia, kiedy dziecko ma już wykształconą umiejętność utrzymania równowagi. Wcześniej jednak warto kupić mu mniejszy rowerek, na którym będzie mógł ćwiczyć koordynację ruchową. Jak go wybrać? 

Mój pierwszy rowerek

W pierwszych latach życia dzieci zwykle przemieszczają się w wózkach. To jednak dość mocno ogranicza ich mobilność. Poczucie niezależności zwiększają rowerki, które nie tylko umożliwiają im szybsze przemieszczanie się, ale również sprzyjają ich rozwojowi. Warto kupić rower trójkołowy dla dzieci, gdyż dzięki niemu nasza pociecha będzie mogła spacerować razem z nami bez konieczności nieustannego noszenia albo wożenia. W ten sposób dziecko odkrywa świat i poznaje możliwości swojego ciała. Niektóre rowery trójkołowe poruszają się dzięki odpychaniu się nóżkami od podłoża. Sprawdza się one szczególnie dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią pedałować.

Nieco starsze pociechy można zaopatrzyć w rowerek posiadający pedały. Należy jednak pamiętać, że te rowery mogą poruszać się już dość szybko. Przedszkolaki z kolei najlepiej czują się na rowerach posiadających cztery kółka. To wstęp do nauki poruszania się na dorosłym rowerze. Przy zakupie roweru powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim wiek i umiejętności naszego dziecka. Im starsze dziecko tym bardziej zaawansowany rower się sprawdzi. Trójkołowce będą idealne dla najmłodszych, a rowery na czterech kółkach sprawdzą się dla nieco starszych dzieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =