Jaki plac zabaw wybrać dla dziecka z autyzmem?

Plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci potrafią spędzić naprawdę dużo czasu. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy komputer, czy też smartfon z internetem często wygrywają z wyjściem na spacer, do ogrodu, czy też właśnie na plac zabaw. Niewątpliwie takie miejsce jest ciekawe i zachęcające do aktywności zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci dotkniętych autyzmem. 

Plac zabaw dla dzieci autystycznych musi być przede wszystkim bezpieczny. Nie może być tam żadnych ostrych, kujących, czy wystających spod powierzchni ziemi elementów. Takie podstawowe zabezpieczenia wydają się być oczywiste, jednak często można spotkać place zabaw, które niejako są zaprzeczeniem tych wszystkich zasad bezpieczeństwa. Jeśli chcemy urządzić taki plac zabaw, najlepiej zlecić to profesjonalnym firmom, które wysłuchają swoich klientów, ich pracownicy potrafią doradzić, a w konsekwencji może powstać prawdziwy raj dla dzieci autystycznych. 

Bezpieczne… czyli jakie?

Jedną z atrakcji, które na pewno warto zamontować na takim placu zabaw jest bocianie gniazdo dla dzieci. Dzięki odpowiedniemu szerokiemu siedzisku dzieci są w pełni zabezpieczone przed potencjalnym upadkiem z takiej huśtawki. Korzystnym rozwiązaniem wydają się również szerokie zjeżdżalnie o stosunkowo niewielkim spadku, które kończą się zazwyczaj w piaskownicy. W kwestii tej ostatniej, czyli piaskownicy, bardzo ważne jest, aby regularnie (przynajmniej raz do roku, a najlepiej co 2-3 miesiące w okresie letnim) wymieniać cały piasek. W ten sposób możemy uchronić nasze dzieci przed niebezpiecznymi zakażeniami wywołanymi zanieczyszczeniami piasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 14 =