Jak zamontować licznik wody?

Wbrew pozorom do jego montażu nie potrzebujemy specjalisty i możemy dokonać tego sami. Musimy tylko pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Najważniejsze to wykonanie całej instalacji zgodnie z obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami. Wodomierz należy montować w pomieszczeniu odseparowanym od pomieszczeń gospodarczych, na wysokości ok. 0,8-1,0 m.

Przed oraz za wodomierzem należy umieścić zawory służące do odcięcia dopływu wody w celu ewentualnej wymiany. Musi on być zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz znajdować się w bezpiecznej odległości od instalacji gazowych i elektrycznych. Oczywiście istnieje cały zestaw ogólnodostępnych zasad , które należy przestrzegać podczas montażu licznika wody.

Zabezpieczenie licznika

Licznik zabezpieczamy przed ingerencją osób niepowołanych za pomocą specjalnych plomb. Wykorzystujemy do tego fabrycznie przygotowane otwory. Jeżeli potrzebna jest nam plomba wodomierza cena tego urządzenie jest duża i waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Dzięki niej będziemy mieć pewność, że nikt nie manipulował naszym licznikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 11 =