Jak zadbać o spójność dodatków weselnych?

Ślub i wesele to wydarzenie, które wymaga od nas pracy, czasu oraz serca podczas ich realizacji. Chcemy, żeby wszystko było idealne i zapadło w pamięć nam oraz gościom. Jak jednak uzyskać efekt niezwykłości z równoczesną naturalnością, bez sztucznej formy nadanej przez projektanta lub restauratora? Odpowiedzią są dekoracje ślubne, które pomogą uzyskać przemyślany i piękny charakter uroczystości.

Od czego zacząć?

Pierwszą kwestią jest wybór stylu wesela, co jest najbliższe naszemu poczuciu estetyki, stylu bycia? Określony klimat wesela traktujmy jako temat i motyw przewodni. Elementy charakterystyczne powinny przeplatać się i tworzyć jedną całość, konsekwentnie pojawiać się we wszystkich dodatkach – zaproszeniach ślubnych, winietkach, kwiatach, dodatkach do sukni ślubnej, kolorystyce sali.

Pamiętajmy jednak, aby nie miksować dowolnie stylów, a trzymać się jednej ścieżki. Jeżeli decydujemy się na klimat boho,  nie używajmy złotych czy kryształowych dekoracji charakterystycznych dla stylowej elegancji. I odwrotnie – jeśli sala i uroczystość zaplanowana jest w stylu glamour, to wystrój stołów czy bukiet Panny Młodej nie powinien nawiązywać do łąki kwietnej.

Warto wprowadzić gości weselnych już od samego początku w klimat naszej bajki. Najprościej, wręczając im zaproszenia ślubne z ornamentem, które będą wstępem do naszego wesela. Dzięki temu już od pierwszych chwil budujemy dodatkami indywidualny i spójny charakter uroczystości. 

Wybraliśmy styl i co dalej? Kontynuujmy historię przewodnią w postaci kart menu, rozpiski stołów czy wreszcie winietek. Ich duży wybór można znaleźć na https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/winietki-slubne/. Jest to niezwykła pamiątka dla gości, którą mogą zabrać ze sobą. Warto pamiętać, że nie jest to jedynie element organizacyjny (pomocny chociażby kelnerom), ale również element estetyczny na sali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 18 =