Jak zadbać o czystość w przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, które jako pierwsze widać, gdy ktoś nas odwiedzi. Można stwierdzić, że jest wizytówką naszego domu. Dlatego warto zadbać o jego wygląd i czystość. Jednak ile można biegać z odkurzaczem czy miotłą? Jeśli chcemy tego uniknąć, poznajmy kilka sposobów, które nam w tym pomogą.

Kilka sprawdzonych pomysłów na utrzymanie porządku w przedpokoju

Przede wszystkim ważnym aspektem jest to, aby buty nie były wszędzie porozkładane. Jeśli mamy liczną rodzinę, to na pewno znamy ten problem. Warto w takim razie – o ile mamy na to miejsce – kupić większą szafkę i tam pochować obuwie. Ten sam problem stanowią kurtki, czy bluzy powieszone na samym wejściu. Zminimalizowanie ubrań i butów w przedpokoju zrobi naprawdę sporą różnicę.

Jednak nie tylko wyżej wspomniana odzież często wprowadza nieład. Są to też czapki, parasolki czy bezwiednie porzucone gdzieś klucze. Warto na to wszystko znaleźć odpowiednie miejsce. Wstawmy w rogu stojak na parasole, a nad wieszakami powieśmy półkę, która będzie dobrym miejscem na czapki. Natomiast efektownym dodatkiem, a przy okazji miejscem na rozrzucone drobiazgi będzie ozdobna misa czy koszyczek.

Kolejnym istotnym punktem są podłogi korytarza. Wniesiony piasek czy błoto nie robią dobrego efektu. Dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie ociekacz do wody i wycieraczka. Ociekacz jest mały i wstawić można go nawet do niewielkiego pomieszczenia, co bardzo ułatwi nam sprzątanie – szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie nadmiar wody jest spotykany bardzo często.

Wszystkie te zabiegi są bardzo znaczące. Jednak przede wszystkim należy zacząć od samego wejścia. Wycieraczki pod drzwi są wytworzone z odpowiedniego tworzywa, które wchłonie większą część piasku i kurzu przyniesionego na butach. Możemy też wybrać wycieraczkę z interesującym lub zabawnym napisem bądź rysunkiem, a naszym gościom będzie na pewno miło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =