Jak wykonywać masaż stóp

Masaż stóp może być niezwykle przyjemny i odprężający. Oczywiście powinien być on wykonywany w odpowiedni sposób, tak by nie wywoływać niechcianych łaskotek, jak i również bólu. Stopy do masażu należy odpowiednio przygotować. Przyda się nie tylko ich dokładna kąpiel, ale również peeling, jak i również usunięcie martwego naskórka z pięt. Wtedy masaż będzie jeszcze bardziej efektywny, a olejek lub balsam ze składnikami odżywczymi wchłonie się jeszcze lepiej.

Tak jak w przypadku masażu pleców, ramion lub dłoni, raczej przy masażu stóp unikami delikatnego głaskania. Przynajmniej u osób, które mają właśnie w tym miejscu największe łaskotki. Dlatego od razu powinniśmy przejść do zdecydowanych ucisków. Każdą stopę masujemy osobno obiema dłońmi naraz. Pierwszą stopę chwytamy jedną dłonią, by palcami drugiej ręki, uciskać każdy palec od stopy. Każdy palec powinniśmy potraktować z osobna, przynajmniej dwukrotnie.

Następnym krokiem będzie masaż śródstopia, pięty, poduszek pod palcami, a także wierzchniej strony stopy. W tym celu również używamy własnych palców, które z odpowiednią energią wciskamy w każdą część stopy. Możemy wyobrazić sobie, że stopa jest twardą modeliną, którą chcemy ukształtować w ten sposób. Oczywiście nie zapominajmy, by wszystko robić z odpowiednim wyczuciem, by nikomu pod żadnym pozorem nie zrobić krzywdy. Gdy już wymasujemy pierwszą stopę, możemy spokojnie przejść do drugiej, powtarzając wszystkie wcześniejsze czynności. Na końcu stopy mogą być ponownie nabalsamowane specjalnym kremem do stóp.

Artykuł napisany we współpracy z Thai Massage – salon masażu Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =