Jak wykonać przegląd auta

Przegląd auta to niezwykle istotna kwestia związana chociażby z szeroko pojętym bezpieczeństwem, pomijając fakt, że według prawa jest on po prostu obowiązkowy. Samochody wykorzystywane przez nas na co dzień, pomimo bezawaryjnego działania, mogą przecież kryć wewnątrz jakieś drobne usterki, które w przyszłości mogą być powodem czegoś groźniejszego. Auto, które nie przejdzie przeglądu technicznego, nie może być dopuszczone do ruchu. Z tego powodu przegląd auta należy wykonywać niezwykle starannie według określonych zasad. Jak się go wykonuje?

Przegląd auta krok po kroku

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że składa się ono zasadniczo z trzech części. Są to identyfikacja auta, dokładne sprawdzenia wyposażenia dodatkowego, takich jak instalacje gazowe, a także ocena stanu poszczególnych podzespołów i ważnych układów w pojeździe. Identyfikacja pojazdu jest w tym wypadku najprostsza. Polega ona na sprawdzenie numeru VIN oraz tego, czy jest on zgodny z posiadanym przez właściciela dowodem rejestracyjnym.

W następnych czynnościach diagnosta w pierwszej kolejności powinien dokładnie sprawdzić działanie układu kierowniczego, układu hamulcowego, oświetlenia oraz kolejno nadwozia, zawieszenia, elementów metalowo-gumowych, a także silnika, a w tym ewentualne wycieki. Do tego dochodzą elementy bezpieczeństwa i obowiązkowe wyposażenie bezpieczeństwa. Chodzi tu o pasy, a także gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy. Podczas wszystkich tych czynności niezbędna okaże się pomoc profesjonalnego sprzętu, takiego jak podnośniki samochodowe warsztatowe oraz narzędzia wulkanizacyjne do sprawdzenia stanu ogumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =