Jak wykonać french manicure?

Francuski manicure od wielu lat uznawany jest za jeden z najbardziej eleganckich. Dzięki niemu dłonie wyglądają bardzo elegancko i schludnie. Ogromną zaletą tak pomalowanych paznokci jest także fakt, że pasują do każdej stylizacji. 

Akcesoria przydatne do wykonania french manicure

Manicure trzeba rozpocząć od właściwego przygotowania płytki oraz skórek wokół paznokci. W tym celu należy posmarować je oliwką lub kremem zmiękczającym i za pomocą patyczków delikatnie usunąć skórki. Jeśli na paznokciach znajdują się resztki wcześniejszego lakieru trzeba go dokładnie usunąć. Płytkę należy delikatnie zmatowić blokiem polerskim. Za pomocą pilników o różnej grubości trzeba nadać paznokciom odpowiedni kształt. Jeśli naturalna płytka jest bardzo krótka i krucha można nałożyć na nią żel UV, który skutecznie ją wzmocni. Taki żel można znaleźć na stronie https://chiodo.pl/pl/86-zele-uv. Po nałożeniu go na paznokcie należy utwardzić go w lampie oraz spiłować na wybrany kształt.

Kolejnym krokiem jest nałożenie warstwy lakieru bazowego w kolorze różowym lub beżowym na całą długość paznokcia. Gdy wyschnie na końcówki należy nakleić specjalne naklejki poniżej końcówki paznokcia. Tę część trzeba pomalować białym, kryjącym lakierem. Osoby, które mają wprawę w robieniu french manicure mogą swobodnie zrobić to bez konieczności naklejania naklejek. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci dwoma warstwami lakieru w naturalnym kolorze, dzięki czemu zyskają one piękny i elegancki wygląd. Dodatkowo można je wzmocnić lakierem utwardzającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =