Jak wybrać oświetlenie do wnętrza w stylu industrialnym?

Styl industrialny kojarzy nam się przede wszystkim z otwartymi przestrzeniami, a także surową i geometryczną formą. Niezwykle istotnym elementem wystroju są tutaj nie tylko stylowe meble, ale również specyficzne oświetlenie, nadające całemu pomieszczeniu charakteru. W większości są to proste, ale estetyczne oprawy wykonane z metalu, betonu lub miedzi, z uzupełnieniem w postaci żarówek tradycyjnych lub halogenowych. Ostatnio można zauważyć duże zainteresowanie klientów zwłaszcza lampami producenta Sigma.

Postaw na surowe formy z nietypowych materiałów

W kategorii oświetlenia przeznaczonego do wnętrz zaaranżowanych w stylu industrialnym rządzą wiszące lampy typu pająk, składające się z kilku punktów świetlnych umiejscowionych w ażurowym kloszu, a dodatkowo zamontowane na wyjątkowo długich przewodach. Ich specyfika polega na tym, że do sufitu jest instalowany nie tylko główny element, ale także tzw. „ramiona pająka” – dzięki temu cała konstrukcja przybiera efektowną i oryginalną formę.

Kolejnym rodzajem oświetlenia często spotykanym we wnętrzach industrialnych są lampy druciane, w których ażurowa oprawa skrywa dobrze wyeksponowaną żarówkę. Warto podkreślić, że najbardziej popularne są modele w formie diamentu w kolorze czarnym, białym, lub miedzianym.

Dużym powodzeniem wśród miłośników omawianego stylu cieszą się również metalowe lampy z półkolistym kloszem o gładkiej powierzchni, charakteryzujące się regulowaną długością. Są łatwe w czyszczeniu, trwałe, a na dodatek uniwersalne – można je bowiem powiesić zarówno w salonie, jak i jadalni czy na korytarzu.

Często montuje się w nich żarówki firmy Azzardo, które słyną z energooszczędności i długowieczności. Są one dostępne na https://elektromag.pl/pl/producer/Azzardo/30. Na uwagę zasługują też lampy imitujące beton oraz modele miedziane, wprowadzające do wnętrza odrobinę luksusu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 18 =