Jak wybrać komfortowe fotele i pufy?

Pufy to przyjemne meble, które powinny być stałym elementem w każdym domu. Ich niewielki rozmiar sprawia, że doskonale pasują zarówno do mniejszych, jak i dużych pomieszczeń. Dobrze sprawdzają się, gdy chcemy usiąść tylko na chwilę. Część z tych mebli posiada kółka, dzięki czemu możemy szybko przestawić je w inne miejsce. Siedzisko tego typu powinno być przede wszystkim miękkie.

Pamiętajmy bowiem, że pufy nie posiadają oparcia, więc miękkość musi rekompensować nam jego brak. Niektóre z nich zawierają w środku granulat styropianowy, co jeszcze lepiej wpływa na komfort. Jeśli jednak chcemy wypocząć, spędzając na siedzeniu więcej niż kilka minut, wtedy pomyślmy o czymś innym. Fotel piłka będzie znakomitym wyborem dla kibiców sportowych. Rozłożenie się na nim zapewni wygodę przez cały czas trwania futbolowego widowiska.

Luksusowe fotele

Część osób woli jednak fotele w starym stylu – duże i masywne, zapewniające możliwość rozłożenia się w nich niemal tak, jak na kanapie. Często są to meble skórzane. Pasują najlepiej do dużych salonów urządzonych w klasycznym stylu. Są mało mobilne i trudno je przestawiać, dlatego najlepiej, gdy wybierzemy dla takiego fotela jedno miejsce, w którym będzie na stałe umieszczony.

Będzie dobrze wyglądał w towarzystwie skórzanej kanapy. Umieszczenie eleganckiego stolika do kawy pozwoli na spędzenie wielu godzin przed telewizorem. Jeśli jednak chcemy, by mebel był bardziej przenośny, zainwestujmy w fotel typu finka, który jest lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + dwa =