Jak wybrać drapak dla kota?

Odruch drapania to czynność instynktowna, związana z wrodzoną dbałością o pazury – najważniejszą broń zwierzęcia, a jednocześnie z pozostawianiem śladów zapachowych. Nie wyeliminujemy tego zachowania w stu procentach, możemy jednak ukierunkować zainteresowanie kota na konkretny przedmiot, jak specjalnie stworzony w tym celu drapak.

W pionie czy w poziomie?

Tylko niektóre drapaki można zamontować w dowolnej pozycji. Zanim więc dokonamy zakupu, sprawdźmy jakie nasz kot ma upodobania. Znakomita większość zwierząt preferuje drapanie w pionie, ponieważ jest to odruch wyniesiony z życia na wolności, gdzie kot ma dostępne do drapania przede wszystkim pnie drzew. Są jednak takie, które wolą drapać w poziomie, stąd ważne jest zainstalowanie drapaka w odpowiedni sposób. Duża dowolność montażu posiadają między innymi produkty Makspol drapaki mogą być też bardzo duże, w formie sztucznego drzewka, pozwalające kotu na wdrapywanie się po nich pod sam sufit, a także spanie na specjalnych półkach.

Intensywność drapania

Koty mają większą skłonność do pozostawiania śladów zapachowych, co robią także podczas drapania, gdy są czymś zdenerwowane. Może to być rzecz prozaiczna, jak choćby nieświeże jedzenie w misce, lub brak jego podania o odpowiedniej porze. Po przeszukaniu sieci możemy zauważyć, że sporo właścicieli kotów poleca jedzenie od Canagan karma ta potrafi zasmakować znacznej liczbie zwierząt, nawet tym które uchodzą za wyjątkowo wybredne. Warto wypróbować różne metody żywienia naszego pupila, być może dzięki temu jego ochota na drapanie nieco spadnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − jedenaście =