Jak wybrać dobry wózek spacerowy?

Kiedy na zewnątrz robi się ciepło, rodzice powinni zadbać o to, aby ich najmłodsze pociechy spędzały przynajmniej dwie godziny na świeżym powietrzu każdego dnia. Dzięki takiej przejażdżce maluchy poznają otaczający je świat, a na dodatek znacznie lepiej sypiają w nocy. Z wyżej wymienionych powodów warto się rozejrzeć za odpowiednim wózkiem  – ostatnio bardzo modne są wózki spacerowe Mutsy, słynące z estetycznego wyglądu i dobrej funkcjonalności.  

Kluczowe parametry, na które warto zwracać uwagę

Wózek spacerowy to niezwykle użyteczny produkt w sezonie wiosennym i letnim, ponieważ pozwala w komfortowy sposób podróżować wraz z małym dzieckiem. Na rynku są dostępne różne modele, ale przed zakupem należy koniecznie dokładnie przyjrzeć się wybranemu egzemplarzowi i sprawdzić, czy spełnia podstawowe kryteria. Duże znaczenie ma zwłaszcza wielkość pojazdu – powinien on zapewniać dziecku sporą wygodę, dlatego nie może być zbyt wąski.

Kolejnym parametrem jest wielkość kół. Zdecydujmy się na model z dużymi i pompowanymi kołami, bo zwiększy to komfort jazdy. Poza tym, muszą one być obrotowe i posiadać funkcję blokowania – znacznie usprawnia to kierowanie wózkiem i pozwala na łatwiejszy podjazd na krawężnik.

Warto również postawić na egzemplarz składany (aby zmieścił się w bagażniku auta) i wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz podnoszony podnóżek, który spowoduje, że dziecku nie będą drętwiały nogi. Dobrej klasy pojazd, taki jak choćby wózek spacerowy Bebetto, posiada także kosz na zakupy, rączkę z regulowaną wysokością i siedzisko wykonane z przewiewnego materiału. Taki produkt można znaleźć na https://www.smykoland.pl/producent-bebetto,dCg-FQE.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − piętnaście =