Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

Styl retro coraz częściej króluje we wnętrzach naszych mieszkań. Modzie tej podlegają zwłaszcza pomieszczenia o użytkowym charakterze takie jak łazienka czy kuchnia. Efekt stylu vintage łatwo jest osiągnąć poprzez dobór odpowiednich kafelków. Sprawdzą się tutaj płytki o fantazyjnych kształtach, które były dawniej używane w tych pomieszczeniach na przykład tak zwane gorseciki albo ułożenie prostokątnych kafli we wzór w jodełkę. Często spotykanym rozwiązaniem są też charakterystyczne czarno-białe kafle podłogowe. Wzór szachownicy na posadzce i stonowana kolorystyka, oraz odpowiednio dobrane dodatki to najprostszy przepis na łazienkę w stylu retro. 

Postaw na detale

Armatura również może nawiązywać wzornictwem do rozwiązań z dawnych lat. W dużej łazience możemy ustawić wannę na nóżkach. W mniejszym wnętrzu warto zaś skupić się na szczegółach. Emaliowane kurki od kranów to detal, na który na pewno warto zwrócić uwagę. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są też mosiężne krany, prysznice – charakterystyczny odcień starego złota przywodzi na myśl design z lat 60. czy 70. Można też zamontować te elementy w kolorze eleganckiej matowej czerni. Warto wówczas postawić na jeden odcień we wszystkich pozostałych dodatkach takich jak rama lustra czy uchwyty na ręczniki i papier toaletowy. Przykładem takiego detalu, może być też półka prysznicowa – https://www.sanco-polska.pl/czarna-matowa-polka-rogowa-do-kabiny-prysznicowej-p-2230.html . Stanowi nie tylko elegancki, ale i praktyczny element wyposażenia. Należy pamiętać o tym, że takie przedmioty narażone są na ciągły kontakt z wodą – muszą być więc wykonane z trwałych materiałów odpornych na korozję. 

Akcesoria łazienkowe retro to także dozowniki na mydło, mydelniczki, ręczniki, dywaniki. Możemy tutaj dowolnie eksperymentować z formami i kolorami, gdyż dodatki te łatwo zmieniać. Mogą one w szybki sposób dodać charakteru naszemu wnętrzu. Przedmioty te zazwyczaj nie kosztują dużo, jeśli więc mamy ochotę możemy je także zmieniać sezonowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + dwanaście =