Jak udekorować jadalnię?

Jadalnia jest miejscem szczególnym w każdym domu czy mieszkaniu, ponieważ zasiadamy w niej w kluczowych momentach dnia – czyli w trakcie spożywania posiłków. W związku z tym, że jest to przestrzeń rodzinnych spotkań i rozmów, powinna być urządzona ze smakiem i pomysłem, tak aby domownicy i goście mogli się cieszyć nie tylko smakiem potraw, ale też panującą w tym wnętrzu atmosferą. Warto podkreślić, że aranżacja jadalni nie musi być wcale droga, wystarczy bowiem zastosować się do kilku kluczowych porad i ciekawych rozwiązań.

Tanio, ale gustownie i z klasą

Jeśli zależy nam na wprowadzeniu do jadalni atmosfery sielanki, powinniśmy zdecydować się na meble z naturalnego drewna oraz liczne rośliny. Drewno wprowadza bowiem przytulny charakter, zaś rośliny świetnie ożywiają przestrzeń. Dla podkreślenia stylu warto postawić na stole misę z owocami (mogą być nawet sztuczne), świeże kwiaty zebrane na łące czy świece w różnych rozmiarach i kształtach. Pod sufitem możemy natomiast powiesić modne ostatnio lampiony ceramiczne.

Poza dekoracjami trzeba też pomyśleć o właściwej aranżacji ścian. Dobrym pomysłem jest powieszenie na nich zdjęć z albumu rodzinnego w różnych ramkach. Innym rozwiązaniem jest ozdobienie ścian produktami użytkowymi – talerze ceramiczne kwadratowe sprawdzą się w tej roli idealnie.

Można również zastosować oryginalną tapetę z dowolnym wzorem, ale nie warto za nią przepłacać, ponieważ w sytuacji, gdy się nam znudzi, będziemy mogli ją bez wyrzutów sumienia wymienić na inną. Następnym wartościowym pomysłem jest zamontowanie lustra w ozdobnej ramie, dzięki któremu wnętrze jadalni stanie się jaśniejsze i optycznie powiększone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − 1 =