Jak szybko odświeżyć wygląd mieszkania?

Szybka metamorfoza mieszkania może sprawić, że w kilka dni jego charakter zmieni się zupełnie! Takie odświeżenie może być doskonałym sposobem na rozświetlenie kuchni, dodanie energii wnętrzu salonu czy wyciszenie sypialni. Od czego zacząć?

Malowanie wnętrz sposobem na nowy wygląd pomieszczeń

Najszybszym, sprawdzającym się od lat sposobem na odświeżenie mieszkania jest po prostu pomalowanie jego ścian. Dobrze jest w tym punkcie wykorzystać odpowiednie farby do wnętrza: inne do kuchni, inne do łazienki, która nie jest pokryta w całości kafelkami, a jeszcze inne do salonu. Modnym pomysłem jest malowanie ścian w jednym pomieszczeniu na różne kolory. Kontrasty i różne barwy np. na ścianach przy oknach i tych bez okien mogą sprawić, że dom zmieni się nie do poznania.

Wybierając farby i akcesoria do szybkiego przemalowania mieszkania, dobrze jest skupić się na tych, które przewidują specjalne rozwiązania kolorystyczne. Dobrej jakości farby i systemy dostępne np. na stronie https://juga.pl/ będą o wiele dłużej otrzymywały jakość koloru i nie doprowadzą do jego szybkiego blednięcia. Warto również przemyśleć specjalne systemy barwienia, bo przemalowanie ścian można zrobić na wiele różnych sposobów. Może to być klasyczny pędzel lub wałek do samodzielnego naniesienia farby, ale i szereg różnych urządzeń natryskujących kolory na ściany mechanicznie. To drugie rozwiązanie zapewnia szybsze pomalowanie całości, ale i wymaga całkowitego wyniesienia mebli z pomieszczeń i odpowiedniego zabezpieczenia okien, dywanów czy wykładzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =