Jak się szybko przeprowadzić do nowego mieszkania?

Radość z zakupu nowego mieszkania często łączy się również z dużym stresem. Zwłaszcza jeżeli musimy przenieść się z większego mieszkania do mniejszego lub gdy mamy na to niewiele czasu. Jak się do tego przygotować, by cała operacja przebiegła szybko i sprawnie?

Pakowanie

Przygotowania należy zacząć od pozbycia się z domu niepotrzebnych przedmiotów. Część z nich na pewno uda się sprzedać, inne można rozdać znajomym, a te bezużyteczne – wyrzucić. Kolejny krok to zgromadzenie zapasu różnej wielkości pudeł kartonowych, grubych worków, sporej ilości taśmy klejącej i folii bąbelkowej oraz starych gazet, które posłużą do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów. Samo pakowanie zacząć należy od najrzadziej używanych sprzętów, na koniec zostawiając sobie przedmioty codziennego użytku. Każdy karton należy odpowiednio opisać, umieszczając na nim nie tylko informację o zawartości, ale również o pomieszczeniu, do którego ma trafić.

Transport

Jeżeli znamy dokładną datę przeprowadzki, warto zawczasu zamówić na ten dzień odpowiedni środek transportu. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która szybko i sprawnie przeprowadzi całą akcję, a my nie będziemy musieli prosić sąsiadów o pomoc przy przenoszeniu ciężkiej komody czy szafy. Dobry plan do podstawa. Odpowiednia organizacja pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić sporo stresu, ale również sprawi, że do nowego mieszkania przeniesiemy się szybko i bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 15 =