Jak prawidłowo wybrać lampę wiszącą do salonu i sypialni?

Salon to miejsce naszego odpoczynku, spędzania wolnego czasu czy przyjmowania gości. Dlatego też wybierając lampę sufitową do salonu, często kierujemy się elastycznością. Należy jednak też pamiętać o funkcjonalności, przecież w tym pomieszczeniu będziemy spędzać sporo czasu. W sklepach mamy naprawdę spory wybór i ciężko nam się zdecydować na coś konkretnego. Na co warto się zdecydować?

Jakie oświetlenie do salonu?

Musimy lampę dopasować tak, aby dobrze komponowała się z kolorem mebli, obiciem kanapy i krzeseł. Ważne też jest to, aby zwrócić uwagę na to, w jakie żarówki będziemy musieli się zaopatrzyć, ze względu na ilość zużywanej energii, tak abyśmy nie mieli lampy dość już po miesiącu za zbyt duży rachunek za energię elektryczną. Interesującym wyborem jest lampa sufitowa wpuszczana, przy której montażu całe okablowanie i trzon chowane są pod powierzchnią. Na widoku zostaje nam tylko płaska część oprawy i światło. Całość prezentuje się naprawdę elegancko i nowocześnie.

Jakie oświetlenie do sypialni?

Sypialnia to nasze miejsce odpoczynku relaksu i snu. Światło w tym pomieszczeniu powinno być delikatne i nierażące po oczach. Ponadto, gdy w salonie możemy mieć więcej niż jedną wiszącą lampę, to w sypialni jedna nam jak najbardziej wystarczy. Oświetlenie w sypialni powinno dawać poczucie spokoju i intymności. Wielkość lampy i jej lampy powinniśmy dobrać do wystroju wnętrza i wielkości pomieszczenia. W sypialni ładnie prezentuje się kryształowy żyrandol, czy wcześniej wspomniana lampa sufitowa wpuszczana. Przy dobrze dopasowanym oświetleniu nasza sypialnia będzie miejscem, gdzie chętnie się udamy po ciężkim dniu, czy gdy będziemy potrzebowali chwili samotności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =